Risotto met bleekselderij, prei en geitenkaas
De Sumerische koning Ur-Nammu liet rond 2100 v.Chr. al prei telen in de tuinen van Ur. Bekend is dat ook de Egyptische piramidebouwers, de Grieken en de Romeinen prei aten. Vervolgens is de groente over heel Europa verspreid. Prei was de favoriete groente van de Romeinse keizer Nero, die het in soep of in olie consumeerde. Hij geloofde dat het zijn stem verbeterde. Nero stond daarom ook wel als Porrophagus (preivreter) bekend. Dat wordt zingen aan tafel!
! Alle recepten zijn gebaseerd op 4 personen. De hoeveelheden in je tas zijn aangepast aan het aantal personen waarvoor je besteld hebt. Houd hier ook voor het koken rekening mee.
Prei, bleekseldrij & ui ingekocht via De Horsterhof. Niet alles komt van eigen bedrijf; als Eline en Matthias de groenten zelf niet hebben kopen ze het in bij andere biodynamische boerderijen in de regio. Zo blijft ergenoeg afwisseling in het menu. De geitenkaas koop ik in via 't Zuivelhoekje en de walnoten en rijst via De Nieuwe Band; biologische groothandel met Europese producten.
300 st | Risotto rijst | |
2 st | Prei | |
400 st | Bleekselderij stengel | |
4 st | Ui | |
300 st | Geitenkaas vers 125g | |
4 takjes | Peterselie | |
100 g | Walnoten | |
Olijfolie | ||
Zout, peper |
- Breng ± 500 ml water aan de kook. Snipperde ui(en). Snijd de prei in ringen en was hem. Snijd de bleekselderij in stukjes. Hak de walnoten in grove stukken. Kruimel de geitenkaas. Snipper de peterselie.
- Verhit de olie in een hapjespan en fruit de ui glazig.
- Voeg de prei en de bleekselderij toe en roerbak 3 min.
- Roer de risottorijst erdoor en roerbak weer 3 min.
- Schenk 1/3 van het kokende water erbij en laat al roerend door de rijst opnemen.
- Schenk de rest van het water erbij. Laat de rijst met de deksel op de pan op het laagste vuur in 15 min. al het water opnemen en gaar worden. Roer af en toe.
- Schep de geitenkaas, de peterselie en de walnoten door de risotto en breng op smaak met peper en zout. Serveer direct.
Eet smakelijk!
-
Vegetarisch
Hét PUURland Kerstmenu 2023 (vega) Kerst dit jaar helemaal lokaal! Bekijk gerecht -
Vlees
Hét PUURland Kerstmenu 2023 Kerst dit jaar helemaal lokaal! Bekijk gerecht -
Vegetarisch
Rode Bieten tartaar met quinoa (voorgerecht) Een heerlijk kerst voorgerecht met als basis zachte rode bietjes Bekijk gerecht -
Vegetarisch
Luxe Pompoensoep (tussengerecht) Heerlijke verwarmende pompoensoep met een luxe twist! Bekijk gerecht -
Vegetarisch
Gepofte knolselderij met eekhoorntjesbrood saus (hoofdgerecht vega) Lekker en creatief vegetarisch! Bekijk gerecht -
Vlees
Gepofte knolselderij met stoofvlees van De Houberg (hoofdgerecht vlees) Lekker en creatief! Bekijk gerecht -
Vegetarisch
Appelcrumble met hangop (dessert) Echt Hollands toetje! Bekijk gerecht -
Vegetarisch
Bijgerechten kerst Smaakvolle bijgerechten voor het kerstdiner! Bekijk gerecht -
Vegetarisch
Geroosterde Groenten Traybake met Feta en Kruiden Laat de oven het werk doen Bekijk gerecht